Fotografie‎ > ‎

Cestopisné fotografie


IMGP7963bw_sq

IMGP5370_CPt01_FEfuji400H

IMGP5183_CPt01_FEfuji400H

IMGP3787bw

IMGP4989bw

IMGP2552bw_1

Vilnius
Hlavné mesto Litvy - Vilnius je neveľké mesto s veľkým historickým jadrom (najväčším vo východnej
Európe). Pohnutá história tejto krajiny spôsobila, že domáce obyvateľstvo je de facto menšinou, hoci oficiálne štatistiky tvrdia opak - stačí sa však prejsť po ulici a litovčinu budete počuť málo v porovnaní s poľštinou alebo ruštinou.

 

Istanbul   +  Istanbul v panorámach

Istanbul predstavuje bránu medzi Európou a Aziou. Je to jedna z najfascinujúcejších metropol sveta. Pamiatky v Istanbule odrážajú historickú rôznorodosť mesta (pochádzajú z rôznych historických období - zo starovekého Egypta a Grécka, Rímskej ríše, byzantského obdobia, otomanského obdobia a novodobého Turecka). V Istanbule sa počas celých storočí stretávali rôzne kultúry a náboženstvá, výsledkom čoho je množstvo mešít, kostolov, synagóg, palácov, zámkov a veží.


 

Viedenské impresie 
Centrum Viedne ponúka mnoho zaujímavých pohľadov. Od gotickej katedrály svätého Štefana cez Hofburg, ktorý ako rezidencia slúžil Habsburgovcom viac ako 600 rokov, mnohé kostoly s pôsobivými architektonickými prvkami, romatické stredoveké uličky, ktoré sa zachovali dodnes, až po luxusné nákupné ulice.

 

 Vlkolínec

Vlkolínec je trvalo obývaná obec so zachovanou drevenou architektúrou horského a podhorského typu, v súčasnosti len s 29 obyvateľmi. Ide o unikátny krajinno-architektonický komplex s vyváženou interakciou človeka a prírody.

 

 

Oravská dedina

Skanzen Zuberec-Brestová je miestom, kde sa zastavil čas…